ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6445133
*
nr 644 5133
Spegel
Förgylld, höjd: 175
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 19:16:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 09:13:20
1
1.000 kr
6/6 22:12:30
2
900 kr
6/6 22:13:02
2
1.100 kr
7/6 08:45:44
1
1.500 kr
7/6 13:05:28
2
1.400 kr
7/6 13:06:10
2
1.700 kr
7/6 13:49:23
1
1.700 kr
7/6 13:50:24
1
1.900 kr
7/6 18:59:52
3
1.900 kr
7/6 19:01:24
3
2.000 kr
7/6 19:07:02
4
Vinnande bud
7/6 19:08:55
3
2.200 kr
7/6 19:11:03
3
2.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 644 5133
Spegel
Förgylld, höjd: 175
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 09:13:20 | 1 | 1.000 kr |
6/6 22:12:30 | 2 | 900 kr |
6/6 22:13:02 | 2 | 1.100 kr |
7/6 08:45:44 | 1 | 1.500 kr |
7/6 13:05:28 | 2 | 1.400 kr |
7/6 13:06:10 | 2 | 1.700 kr |
7/6 13:49:23 | 1 | 1.700 kr |
7/6 13:50:24 | 1 | 1.900 kr |
7/6 18:59:52 | 3 | 1.900 kr |
7/6 19:01:24 | 3 | 2.000 kr |
7/6 19:07:02 | 4 | Vinnande bud |
7/6 19:08:55 | 3 | 2.200 kr |
7/6 19:11:03 | 3 | 2.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02